Aletli Pilates

Aletli Pilates

Mutlaka spor salonunuza gittiğinizde görmüş olabileceğiniz, pilates yapmayı kolaylaştıran o pilates aletlerinden görmüşsünüzdür. Ya da çevrenizden aletli pilates adını mutlaka duymuşsunuzdur. Bu yöntemin farkı tahmin edebileceğiniz gibi pilatesi aletli yapmaktır. Peki bu aletin yararları nelerdir?

Pilates yapmak zaten vücudun dikleşmesi, eklem-kaslarda güçlenme ve incelme gibi konularda faydalıdır. Özellikle aletli pilateste de bu durumların hepsinde daha hızlı sonuçlar almanıza ve incelme sürecinizin süresinin kısalmasına neden olacaktır. Bir yandan da kendi sağlığınız için yapmış olmanız gerçeği de size kendinize yatırım yapmanın psikolojik artılarını yaşatacaktır. Siz hem bedeninizi hem ruhunuzu olduğundan çok daha güçlü hale getirirken aynı zamanda sağlıklı yaşam sayesinde kilo verme gibi konularda da avantaj sağlarsınız.

Teknik ismi reformer pilates olan aletli pilatesi düzenli olarak yaptığınız zaman, o gün için çok vakit ayırmasanız bile size farkı hissettirecektir. Çünkü pilates saatlerce yapılmak yerine kısa da olsa düzenli yapıldığı zaman sonuç verebilecek bir spordur. Güvendiğiniz eğitmenleri barındıran, hijyene önem veren, konusunun uzmanı olan pilates çalıştırıcıları ile birlikte çok önemli yollar kat edebilir ve hayal ettiğiniz sonuçlardan çok daha ötesine bile ulaşabilirsiniz. Genelde pilates yapmaya başlayan kimse kolay kolay vazgeçmemiştir ve uzun yıllarca bu sporu yapıp, kendi başına devam edebilecek hale gelene kadar düzenli olarak sürdürmüştür. Siz de ilerde kendiniz yapabileceğiniz pilates sporunu öğrenmeye başlayın ve mutlu olun.

maslak pilates

Ağaoğlu Maslak 1453 C:14 D:1
Türkiye

Leave a Reply

Your email address will not be published.