Aletli Pilates Yapmak

Aletli Pilates Yapmak

Her yerde aletli pilates yapılabilir mi? Tüm pilates salonlarında reformer pilates aleti mevcut mu? Pilates yapmadan doğrudan aletli pilates yapmaya başlanabilir mi?

Bu gibi sorular için tabi ki sizlere verecek cevaplarımız hazır. Öncelikle artık hemen hemen her salonda pilates aleti bulunmaktadır. Tabi ki en önemlisi baştan sorarak bilinçli hareket etmektir ama orana vurduğumuz taktirde bu durum böyledir. Yani siz sadece ön sorgulama ile istediğinize kolayca ulaşabilirsiniz. Maslak aletli pilates salonlarının çoğu, iş merkezlerine yakınlığı nedeniyle çok daha fazla donanımlıdır. Kalite hizmet verebilmek adına yarışan bölge spor merkezleri, rekabet nedeniyle çıtayı sürekli daha yükseğe taşımaktadır.

Eğer pilates ile bir süredir uğraşmakta olan biriyseniz de ilk defa yapacak biriyseniz de mutlaka aletli pilatesi yapabileceksinizdir. Zaten prensipte işinizi daha da kolay kılması ve beden sağlığınız için daha hızlı sonuçlar vermesi adına ortaya çıkmış bir pilates kolu olduğu için sizi asla zorlamayacaktır. Sadece temeldeki nefes tekniklerine ve pilatesin başlangıç düzeyine hakim olmanız yeterlidir. Daha hızlı dikleşen vücutlar, daha çabuk verilen kilolar ve ruh sağlığı güçlenmesi de aletli pilatesin hayatınıza zaman açısından da olumlu olarak yansıtacaklarıdır. Ülkemizde de batı ülkeleri kadar spor yapılsaydı millet sağlık ortalamamız bu kadar düşük olmazdı. Maalesef bizler kültürel olarak çok spor yapan insanlar olmuyoruz. Ancak pilatesle kısa zamanda harika sonuçlar için hemen başlayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.